Recruit - executive search and EU business consulting

choose language:

pl en jp de

logowanie

rejestracja

EU Business Support

Blog

 


1. Propozycja dla klientów
Recruit Europe organizuje szybki i sprawny proces rekrutacji. Dokładnie przeanalizowane potrzeby klienta to gwarancja pozytywnie zakończonego procesu. Razem z klientem szczegółowo omawiamy specyfikę firmy oraz profil poszukiwanego kandydata. W rozmowach z klientem potrafimy ocenić odpowiednie kwalifikacje i oczekiwania wobec danego stanowiska uwzględniając przy tym wymagania rynkowe. Ustalamy zakres obowiązków, wymagania oraz proponowane warunki zatrudnienia. Po omówieniu wszystkich warunków, zaczynamy proces rekrutacyjny.

2. Analiza konkurencji
Pozyskujemy od klienta informacje na temat firm konkurencyjnych, w których będziemy prowadzić poszukiwania odpowiedniego kandydata. Bardzo szczegółowo i dokładnie sporządzamy  z klientem ich listę. Po analizie docelowej firm nawiązujemy bezpośredni, dyskretny kontakt z wybranymi kandydatami. Nasza rozbudowana sieć kontaktów oraz zaufanie, jakim obdarzają nas kandydaci pozwala nam skutecznie docierać z każdą ofertą do najbardziej odpowiednich osób.

3. Poszukiwanie kandydatów (headhunting)
Nasza firma zapewnia wysokiej jakości usługi oraz posiada doświadczony zespół specjalistów, którzy wykonują swoją pracę z pełnym zaangażowaniem.  Posiadamy wysokie 'know-how' w wykonywaniu headhuntingu i znajdujemy pinpointowych kandydatów. Nam nie pochłania to dużo czasu, gdyż jako jedyna firma wykorzystujemy global network i jedną z najnowszych technologii IT, dzięki której możemy pracować 24h na dobę.

4. Kontakt z kandydatami
W czasie rozmowy konsultanta z kandydatem przedstawiamy profil firmy i ofertę pracy, wyjaśniając jednocześnie jakie są obowiązki pracownika i wymagania pracodawcy. Nie ujawniamy nazwy firmy od razu.

5. Wywiad z potencjalnymi kandydatami

W czasie przeprowadzania wywiadów zespół specjalistów ocenia kandydatów pod kątem doświadczenia, zainteresowania ofertą i motywacji do zmiany pracy oraz dopasowania do kultury organizacji. Tutaj szczególnie ważna jest wiedza naszych specjalistów na temat firmy klienta oraz doświadczenie w ocenie kandydatów.

6. Rozmowa kandydata z klientem

Naszemu klientowi przedstawiamy wykwalifikowana grupę kandydatów, których kwalifikacje pokrywają się z wymaganiami pracodawcy. Po spotkaniu klient dzieli się z nami swoimi opiniami na temat poszczególnych kandydatów. Jeśli zachodzi taka potrzeba, przedstawiamy dodatkowych kandydatów. Pomagamy również w organizowaniu spotkań - ustalamy ich miejsca i terminy.

7. Rozmowy końcowa
Możemy pośredniczyć w negocjacjach między klientem a kandydatem na końcowym etapie rozmów  na temat proponowanego i akceptowalnego wynagrodzenia. W tym czasie szczególne znaczenie ma nasza wiedza na temat motywacji kandydatów do podjęcia ostatecznej decyzji i znajomość rynku wynagrodzeń.

8. Gwarancja usług na najwyższym poziomie
Po pomyślnie zakończonym procesie rekrutacji zostajemy w kontakcie z kandydatem i klientem. Efektywność przeprowadzonej rekrutacji zapewnia nam zaufanie klienta, z którym współpracujemy.